Статьи и обзоры:


  • Тест Salifert: инструкция (KH/Щелочность)
    KH/Alkalinity тест предназначен для морской воды и морских аквариумов, а также пресноводных аквариумов и измерения щелочности воды в домашних прудах

  • Науплия артемии в морском аквариуме – как, кому и зачем?
    Ниже я постараюсь простыми словами и без длинных научных обоснований расписать, что такое науплия артемии, зачем она нам в морском аквариуме и как ее добыть с минимальными временными и финансовыми затратами

  • Как перевезти морской аквариум
    Поскольку почти весь материал на сайте пишется после того, как много раз задают один и тот же вопрос (а мы уже минимум шесть раз описывали весь порядок действий при переезде клиентам в личных сообщениях), пора это все описать и на сайте.

  • Линейка Korallen Zucht: руководство по использованию продуктов
    Друзья, представляем Вашему вниманию материал, целиком и полностью посвященный линейке продуктов немецкого производителя Korallen-Zucht. Эта статья написана общими усилиями вместе с известным аквариумистом в Украине

  • Каких рыбок НЕ НУЖНО садить в ваш аквариум, ЕСЛИ…
    Странный заголовок, не так ли? На самом-то деле все логично – в этой статье пойдет речь о тех обитателях аквариумов, которые только на первый вид безобидны, спокойны, риф-совместимы и не могут принести вред вашему аквариуму, а также...

  • Кораллы в морской аквариум: мягкие, LPS, SPS
    Друзья, материал ниже предназначен для тех, кто только знакомится с понятием «морской аквариум» и начинает разбираться с тем, что же такое кораллы и какие они бывают.

Гетеротрофне харчування склерактиній або акропора як хижак

Всім нам відомо, що акропори вимагають якісного, потужного і, головне, дорогого світла)) Потужне освітлення необхідне тому, що корали уміють харчуватися автотрофно (так само, як кактус, дуб чи виноградна каулерпа).

А про гетеротрофний тип харчування коралу широкому колу моряків-любителів відомо значно менше. Спробуємо розібратися, не занадто занурюючись в наукові терміни та тези.

Отже, корал має широкий вибір прийомів для захоплення всього поживного, що необачно пропливає поблизу і, на своє нещастя, має розмір менше 1 сантиметра. Ця система пошуку поживних речовин відшліфована десятками мільонів років еволюції гідробіонтів.

Жертва №1 для корала в природних умовах - це жирненькі копеподи з оптимальним вмістом білку, вітамінів та, найголовніше - ненасичених жирних кислот, відомих під назвою Омега-3.

Близько половини від загального об’єму зловленого зоопланктону кораллами складають копеподи різних стадій розвитку. Друга половина харчу - неуважні личинки креветок та інших десятиногих ракоподібних.

Крім цих основних груп, в жертви попадають всі інші дрібні створіння, що є присутніми у водах рифу: невеликі планктонні організми, ікра риб та самих коралів.

Висунуті щупальця корала в природі - це і є показником очікування поліпа на зоопланктон. Щоб не розчаровувати коралових надій, в умовах акваріума ми їм можемо дати живу науплію артемії, підрощену (чи збагачену) артемію, коловертку, копеподів і т.д.

acra2.jpg

У разі використання заморожених кормів найкраще підійдуть копеподи, ікра омарів або риби, мізиди, дрібні кусочки креветок, гребінців, кальмарів, риби, циклоп; врешті решт навіть артемія та коловертка.

На ринку доступні копеподи польського фасування під назвою Plankton chervoniy, також можна використовувати різний фірмовий корм для коралів, наприклад PolypLab REEF-ROIDS.

Крім щупалець, корал випускає слиз з однією і тією само метою - трохи підживитися. Але на слиз вже ловить не замріяних личинки креветок, а бактерії та дріжджі з частинками детриту та риб'ячих екскрементів. Виставивши ловчу сітку з слизу, корал чекає, поки на неї налипне достатньо смачненьких частинок та втягує це все у писочок. У випадку невдалої охоти на бактерій, корал втягуванням сітки вже не переймається, а випускає її на волю океанських течій.

acra3.jpg

В акваріумних умовах ми можемо додавати самі бактерії у вигляді пробіотичних препаратів. Наприклад, Tropic Marin® NITRIBIOTIC, бактерії від KZ та подібних або корм для бактерій у вигляді фірмових додатків, цукру, горілки та інших варіантів швидких вуглеводів.

Здавалося б, для досить безбідного життя вистачить вказаних способів отримання харчуванння. Але корали не такі)) У воді навколо рифа постійно присутня розчинена органічна речовина (РОР) з концентрацією близько кількох міліграмів на літр. Дана речовина присутня у воді у вигляді білків, амінокислот, вітамінів та жирів.

Ті типи коралів, що пройшли повз такої поживної халяви, у підсумку вимерли разом з динозаврами. Решта коралів отримують РОР з води двома способами:
- дрібні молекули потрапляють через мембрану клітин активним транспортом;
- більші молекули потрапляють піноцетозом, тобто шляхом їх проникнення в розчиненому чи дрібнодисперсному стані в краплині рідини до клітини коралу.

В практиці морського замкнутого акваріума аналогом РОР можна вважати фірмові добавки з амінокислотами та вітамінами, наприклад Polyp Booster від PolypLab, AminoAcid Concentrate від KZ тощо.

Автор: Іван Колісніченко (@Іванко)